Kontakt :

Tel: +48 519 323 891
Mail:
info@fotokrr.pl
krrgrafika@gmail.com

Menu :
Przykłady :
Sprzęt i inne :
Galerie :
Zapraszam na :

CHINON AUTO 35mm F 2.8

CHINON AUTO 35mm F 2.8 był to mój pierwszy  manualny obiektyw. Kupując ten obiektyw liczyłem na niewielki rozmiar (aby był mniejszy i lżejszy od SELP18105G), chociaż trochę lepszą jakość zdjęcia od kitowego SELP1650 i szerszą ogniskową niż 50 mm (wszystkie stało-ogniskowe obiektywy jakie wtedy posiadałem miały 50 mm).
Obiektyw jest na gwincie M42. 35 mm to bardzo uniwersalna ogniskowa dla aparatu z matrycą APS-C. Nadaje się do wszystkiego, można zrobić zdjęcie architektury jak również portret. Jakość wykonania obiektywu była bardzo dobra. Obiektyw jak na manualną „stakłę” był dosyć duży. Z założoną przejściówką na aparat był problem aby schować go do kieszeni, no ale dało się. Obiektyw jest dość jasny (F 2.8), przy otwartej przysłonie ostrość była przyzwoita.

Główna wada – jakość zdjęć wykonanych pod światło

Chinon bardzo dobrze się sprawdzał pod warunkiem, że nie robiłem zdjęć pod światło. Zdjęcia wykonane pod światło wypadały źle, pod ostre światło wyglądały tragicznie. Wada ta dyskwalifikuje moim zdaniem ten obiektyw. Zakres zastosowania był zbyt wąski. Chinon sprawdzał się podczas fotografowania w cieniu, a także w pochmurne dni i wieczorem. Należało uważać aby w kadrze nie pojawiło się żadne światło, ponieważ groziło to zepsuciem ujęcia. Słabego wyglądu zdjęć wykonanych pod światło nie dało się porównać z żadnym obiektywem systemowym. Jakość zdjęć, także mocno odstawała od innych starych manualnych obiektywów (gdzie zazwyczaj są problemy z pracą słońce) z jakimi pracowałem. 
Podejrzewam, że obiektyw pozbawiony był powłok anty-refleksyjnych lub było one wyjątkowo słabe.

CHINON AUTO 35mm F 2.8 - podsumowanie

Gdyby nie fatalna praca pod słońce, obiektyw ocenił bym pozytywnie. Obiektywu pozbyłem się bez żalu. Gdyby komuś z czytających ten tekst przyszło do głowy kupić ten obiektyw to szczerze odradzam, rozczarowanie jest niemal pewne.  Są inne – lepsze szerokokątne obiektywy stało-ogniskowe. Jakiś czas później kupiłem tani i niedoceniany obiektyw RMC Tokina 28mm F 2.8 z którego byłem bardzo zadowolony.
Istnieje jeszcze możliwość, że z jakiś przyczyn tylko mój egzemplarz tak słabo raził sobie ze światłem. W sieci 
CHINON AUTO 35mm F 2.8, nie jest tak źle oceniany. W każdym razie nie będę ryzykował zakupu jeszcze jednego egzemplarza Chinon-a aby to sprawdzić.

Przykłady:

www.fotokrr.pl – Retusz i Szparowanie zdjęć. Tel. +48 519 323 891 mail: info@fotokrr.pl , krrgrafika@gmail.com    Z A P R A S Z A M