Kontakt :

Tel: +48 519 323 891
Mail:
info@fotokrr.pl
krrgrafika@gmail.com

Menu :
Przykłady :
Sprzęt i inne :
Galerie :
Zapraszam na :

Auto Revuenon MC 50mm F 1.4

Auto Revuenon MC 50mm F 1.4 jest to mój numer jeden wśród starych manualnych pięćdziesiątek jakie posiadałem.
Obiektyw jest na tyle fajny, że pozbyłem się wszystkich innych manualnych obiektywów 50mm i zostawiłem sobie właśnie ten, ponieważ doskonale dopełnia systemową pięćdziesiątkę SEL50F18.

Różne wersje Auto Revuenon MC 50mm F 1.4

Posiadamy przeze mnie egzemplarz obiektywu jest na bagnecie Pentax PK. Muszę zaznaczyć, że Revuenon to marka stworzona na potrzeby jednej z niemieckich firm wysyłkowych. Pod tą samą nazwą mogą być sprzedawane dość róże szkła. Z tego co się orientuje wszystkie wyprodukowane były w Japonii i są przyzwoite jakościowo. Większość dostępnych obiektywów Auto Revuenon MC 50mm F 1.4 posiada 6 listkową przysłonę, jednak mój egzemplarz ma 8 listków przysłony.

Auto Revuenon - zalety i wady

Jakość wykonania jest bardzo dobra, pierścienie chodzą z lekkim oporem, czyli tak jak powinno być. Podczas pracy pod światło nie wypada dobrze, pojawia się sporo losowych blików i flar. Przy w pełni otwartej przysłonie (F1.4) mocno mydli i w jakiś dziwny sposób wypacza perspektywę. Można to wypaczenie czasem kreatywnie wykorzystać. Gdy lekko domkniemy przysłonę (F2) ostrość jest już zadowalająca. Bokeh jest fajny, ale trzeba uważać na bliki i flary. Obiektyw bardzo dobrze i ciekawie oddaje kolory.
Z tego co wyżej napisałem może wynikać, że obiektyw nie prezentuje nic ciekawego. Jednak jego główną siłą i zaletą jest praca w kiepskich warunkach oświetleniowych. Mam na myśli, zachmurzenie, mgłę, półmrok, a także deszcz  (ale, nie sztuczne światło np. lamp ulicznych, gdyż tu wypada słabo).

Auto Revuenon - podsumowanie

Trudno mi to dokładnie opisać, w zdjęciach z tego obiektywu jest  „coś” , jakaś fajna plastyka i głębia
Gdy systemowa pięćdziesiątka SEL50F18 nie daje rady to z Auto Revuenon MC 50mm F 1.4 da się zrobić ciekawe zdjęcie. 
Aby poznać możliwości obiektywu, należy zrobić więcej niż kilka zdjęć (moim zdaniem kilkaset). Auto Revuenon MC 50mm F 1.4 nie należy do najtańszych starych obiektywów. Tak jak pisałem na początku  jest to moja ulubiona „pięćdziesiątka”. Zamierzam kupić i porównać ją z SMC Takumar 50mm F 1.4, który ma opinię manualnej najlepszej pięćdziesiątki, zobaczymy który z obiektywów będzie mi bardziej pasował. Obiektyw gorąco polecam jako dopełnienie szkieł systemowych.

Przykłady:

Kilka przykładowych zdjęć wykonanych opisanym obiektywem.
Zdjęcia w górnym rzędzie (czarno-białe kwiaty i czarny ślimak) zostały wykonane w ciemny dreszczowy dzień przy przesłonie F 1.4

www.fotokrr.pl – Retusz i Szparowanie zdjęć. Tel. +48 519 323 891 mail: info@fotokrr.pl , krrgrafika@gmail.com    Z A P R A S Z A M